Oddział Leczenia Jednego Dnia w zakresie świadczeń Otorynolaryngologia

SKYPE: link

Lekarze

Zakres działalności

Zakres usług medycznych świadczonych w Oddziale Leczenia Jednego Dnia w zakresie świadczeń Otorynolaryngologia Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim.

W oddziale przeprowadzane będą małe i średnie zabiegi nosa, ucha i jamy ustnej m.in.:

• Septoplastyka - korekta skrzywionej przegrody nosa,
  • nacięcie struktur migdałków podniebiennych,
  • usunięcie polipów nosa,
  • wycięcie wędzidełka języka,
  • zabiegowa diagnostyka chorób ślinianek:
  1. wyłuszczenie kamienia z przewodu ślinianki,
  2. usunięcie ciała obcego z ucha, nosa, gardła oraz migdała podniebiennego i migdałka gardłowego z nacięciem i bez nacięcia
  • punkcja zatoki nosa /płukania/aspiracja,
  • biobsja ślinianki, migdałka podniebiennego i gardłowego, gardła, ucha, podniebienia miękkiego, nosa i jamy ustnej,
  • wstępna diagnostyka nowotworowa – pobranie wycinków
  • usunięcie drobnych zmian rozrostowych w obrębie narządów głowy i szyi
  • zaopatrzenie krwotoków z górnych dróg oddechowych (tamponada przednia i tylna nosa, zaopatrzenie krwawień w obrębie jamy ustnej – endoskopia, elektrokoagulacja)

Zabiegi wykonywane będą w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Zawsze obecny będzie doświadczony anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna.

Dodatkowe informacje

Budynek Oddziału Laryngologicznego powstał dzięki staraniom dyrektora Janusza Petera w 1954 roku dla 35 chorych z wzorcowym na owe czasy wyposażeniem.

Obecnie oddział zajmuje się leczeniem schorzeń uszu, nosa, zatok, gardła i krtani, schorzeń górnych dróg oddechowych, urazów szczękowo-twarzowych, schorzeń onkologicznych.

Świadczenia zabiegowe wykonywane są po wcześniejszej kwalifikacji w poradni laryngologicznej.

W skład oddziału wchodzi zabiegowa sala operacyjna dla zabiegów w znieczuleniu ogólnym i miejscowym. W ramach oddziału istnieje Pracownia Audiometrii, która wykonuje badania z zakresu diagnostyki narządu słuchu i równowagi.

Profesjonalny personel oddziału- lekarze specjaliści oraz doświadczone pielęgniarki stale podnoszące swoje kwalifikacje, udzielają pomocy pacjentom w stanach ostrych i przewlekłych, przeprowadzając diagnostykę, i leczenie zabiegowe.

Liczba łóżek w Oddziale: 7

Oddział chirurgiczny