O Szpitalu

Sygnaliści

Opublikowano: 13 luty 2023

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych; RODO) opracowano Klauzulę Informacyjną dla sygnalistów oraz „Procedurę zgłaszania przypadków nieprawidłowości oraz ochrony osób dokonujących zgłoszeń w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej”.

Celem procedury jest:

• Stworzenie kompleksowej regulacji problematyki ujawniania przypadków nieprawidłowości oraz ochrony osób dokonujących zgłoszeń,
  • Poprawa społecznej percepcji (postrzegania) działań osób zgłaszających przypadki nieprawidłowości jako aktywności wątpliwej moralnie (donosicielstwo).
  • Ochrona osób zgłaszających przypadki nieprawidłowości
  • Ochrona Szpitala poprzez wczesne wykrycie i usunięcie zgłoszonych przypadków nieprawidłowości
  • Propagowanie postawy obywatelskiej odpowiedzialności.

Zgłoszenia dokonywane mogą być przez dedykowane, poufne kanały zgłoszeń funkcjonujące w Szpitalu, w szczególności:

• za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w zaszyfrowanym pliku. Hasło do pliku należy przekazać Pełnomocnikowi osobiście lub telefonicznie;
  • w formie listowej na adres: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, 22-600 Tomaszów Lubelski, Al. Grunwaldzkie 1 z dopiskiem na kopercie: „POUFNE – Pełnomocnik dyrektora ds. obsługi zgłoszonych nieprawidłowości – DO RĄK WŁASNYCH”.
  • Osobiście lub telefonicznie do Pełnomocnika dyrektora ds. obsługi zgłoszonych nieprawidłowości (nr tel. 84 664 46 35). Pełnomocnik, do którego osobiście lub telefonicznie zgłoszono nieprawidłowość dokonuje zgłoszenie w formie karty zgłoszenia, protokołu, nagrania rozmowy;

Zgłoszenie może mieć charakter:

• Jawny, gdy osoba dokonująca zgłoszenie zgadza się na ujawnienie swojej tożsamości osobom zaangażowanym w wyjaśnienie zgłoszenia;
  • Poufny, gdy osoba dokonująca zgłoszenia nie zgadza się na ujawnienie swoich danych i dane podlegają utajnieniu.
  • Zgłoszenia nie zawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego nie będą rozpatrywane

Do pobrania: