Uruchamianie Oddziału Rehabilitacyjnego z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej

Opublikowano: 12 grudzień 2023
Oddział Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim, od 1 stycznia 2024r., w ramach kontraktu z NFZ uruchamia nowy Oddział Rehabilitacyjny z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

Świadczenia przeznaczone są dla pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych i ze względu na kontynuację leczenia wymagają stosowania kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych oraz opieki lekarza i całodobowego nadzoru pielęgniarskiego.

Zapewnienie kompleksowej opieki nad chorym umożliwia szybszy powrót chorego do sprawności oraz zapobiegnie jego wykluczeniu i umożliwia szybszą aktywność zawodową czy społeczną (osoby sprawujące faktyczną opiekę nad chorym mogą w krótszym czasie powrócić do aktywności zawodowej i społecznej), poprawa komfortu życia pacjentów, uwalnia ich od bólu, poprawia samodzielność i umożliwia uniezależnienie się od wsparcia osób trzecich.

W skład naszego zespołu wchodzą: lekarz specjalista z zakresu rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuci, pielęgniarki, logopeda, psycholog oraz terapeuta zajęciowy. Pacjentom Oddziału gwarantujemy dostęp do konsultacji specjalistów z innych dziedzin.

W nowocześnie urządzonych salach i gabinetach zabiegowych zespół terapeutyczny prowadzić będzie specjalistyczne procedury lecznicze.
Oddział dysponuje łóżkami, które przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.